17.listopad nejen ve 4.A

17.listopadu 2022  |   4.A  |   Lenka Maštalířová  |   58x  |  

Oslavu 17. listopadu bereme vážně ze všech úhlů pohledu, proto si povídáme nejen o historii, ale zejména důvodech změn. Vše si transformujeme i do vlastního prožitku, do běžných činností a tím začínáme chápat svá práva, ale i povinnosti. 

Od pondělí  jsme řešili naše právo na svobodu slova s ohledem na adekvátní vyjádření, abychom neubližovali ostatním. Vyrobili jsme si trikolory a ruce ve tvaru V. Zdobí nám naše třídní okna.

V úterý jsme posunuli náš pohled k demokracii, k možnosti volit - tedy pro nás také volit si kamarády, aktivity. Opět s adekvátním vysvětlením, že jsou věci, které jsou nutné udělat, ale i věci, které nemusíme ani zdůvodňovat, proč se jich nebudeme účastnit. Zmínili jsme i pravidla slušného chování, která jdou ruku v ruce s demokratickými přístupy.  Nezapomněli jsme ani na informace k násilí, nátlaku a tyto jsme společně odsoudili, jako nepřiměřené. 

Ve středu jsme si vytvořili transparenty a vyrazili jsme do parku zažít demonstraci. A víte co nás překvapilo? Že se nám nikdo nesmál.

Věříme, že principy demokracie všichni pochopili a budou se nimi i nadále řídit.

4. A 

Fotografie k článku

Videa k článku

20221116_133902.mp4

Napište nám
Aktuality
Zveřejněno: 17.8.2020
Změna čísla účtu - jídelna

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že došlo ke změně čísla účtu k platbě stravného. Prosíme zrušení trvalých příkazů na původním účtu.

NOVÉ ČÍSLO ÚČTU pro platbu stravy: 203 168 0028 / 6000

Děkujeme.

Zveřejněno: 25.3.2020
Zrušení trvalých příkazů - jídelna
Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o zrušení Vašich trvalých příkazů na účet školní jídelny. Současně s tím prosíme o odhlášení obědů na měsíc duben.

Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme všem pevné zdraví. ZŠ Kutnohorská
Zveřejněno: 13.3.2020
Zrušení pronájmu sportovní haly

Vážení nájemníci,

vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu na území ČR jsme nuceni zrušit veškeré pronájmy sportovní haly, a to s účinností od pátku 13. 3. 2020 6:00 hodin do odvolání.

Děkujeme za pochopení.
ZŠ Kutnohorská

Zveřejněno: 25.9.2019
Změna dodavatele stravování
Vážení rodiče, od 30. 9. 2019 dochází ke změně dodavatele školního stravování. Novým dodavatelem bude SSPV Vinohrady s.r.o.

Zobrazit vše

Kalendář akcí

Dnes je 9. prosince 2022
a svátek má Vratislav.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.