4.B

27.března 2023

Pedagogické muzeum - Malí písaři

Kateřina Veselá

21. března jsme se konečně vydali za Julčinou babičkou do Pedagogického muzea. V dílně nazvaný Malý písař jsme se seznámili s nejrůznějšími typy písma - jak se u nás psalo od příchodu Cyrila a Metoděje na naše území, jak se psalo ve středověku i krasopisem dob nedávných.. Perem a inkoustem jsme zkoušeli psát hlaholicí, gotickou minuskulou, kurentem a českou latinkou. Podle zájmu si i někteří vyzkoušeli psaní brkem jako ve středověku nebo na historickém psacím stroji.

Poté nás čekala prohlídka stálé expozice vývoje písma a vyučování u nás. S pracovním sešitem jsme prošli různými obdobími a nahlédli do vyučování v dobách dřívějších. Fotogalerie zde.

Celkem článků: 110

Napište nám
Aktuality
Zveřejněno: 17.8.2020
Změna čísla účtu - jídelna

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že došlo ke změně čísla účtu k platbě stravného. Prosíme zrušení trvalých příkazů na původním účtu.

NOVÉ ČÍSLO ÚČTU pro platbu stravy: 203 168 0028 / 6000

Děkujeme.

Zveřejněno: 25.3.2020
Zrušení trvalých příkazů - jídelna
Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o zrušení Vašich trvalých příkazů na účet školní jídelny. Současně s tím prosíme o odhlášení obědů na měsíc duben.

Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme všem pevné zdraví. ZŠ Kutnohorská
Zveřejněno: 13.3.2020
Zrušení pronájmu sportovní haly

Vážení nájemníci,

vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu na území ČR jsme nuceni zrušit veškeré pronájmy sportovní haly, a to s účinností od pátku 13. 3. 2020 6:00 hodin do odvolání.

Děkujeme za pochopení.
ZŠ Kutnohorská

Zveřejněno: 25.9.2019
Změna dodavatele stravování
Vážení rodiče, od 30. 9. 2019 dochází ke změně dodavatele školního stravování. Novým dodavatelem bude SSPV Vinohrady s.r.o.

Zobrazit vše

Kalendář akcí

Dnes je 1. dubna 2023
a svátek má Hugo.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.