4.A

19
31.března 2023

Apríl ve 4. A

Lenka Maštalířová

Tento rok, stejně jako loni, jsme si užili aprílovou školu. Co to znamená? No přece, že je vše naruby -ve třídě vyučují  děti ostatní spolužáky a učitelky. Přidali jsme si k tomu pyžama, aby to vypadalo, že jsme vlastně celou dobu v postelích. 

Nechyběla přehlídka nočních úborů, společné křepčení a ochutnávání dobrůtek.  Na zítra jsme si připravili "apríl" pro rodiče, tak se těšte.


Pěkný víkend 

Děti ze 4. A

1
27.března 2023

Čtrnáctidenní plán 4.A od 27.3.-9.4.2023

Lenka Maštalířová

Dobrý den, 

v prvním jarním týdnu, který nás přivítal sněžením, si budeme povídat o práci, resp. co kdo chce jednou dělat? Proč ?  Následně budeme psát krátký text na toto téma, úkolem bude použít věty jednoduché a souvětí, tak abychom prakticky procvičili učivo češtiny. Následně budeme s textem pracovat a hledat přísudek ve větě. V následujícím období budeme přidávat vyhledání vyjádřeného a nevyjádřeného podmětu ve větě a shodu s přísudkem. Těsně před velikonoci bychom si učivo shrnuli v krátkém opakování, kde budeme poznávat souvětí x větu jednoduchou. Také zapíšeme větný vzorec a určíme ve větách podmět a přísudek.

V matematice i nadále budeme počítat s velkými čísly, tzn. budeme je sčítat, odčítat, násobit a dělit a to včetně násobení, dělení s vícecifernými čísly s nulami na konci. Využijeme získaných dovedností při výpočtu úloh z běžného života. V geometrii ukončíme učivo rovinných útvarů, rýsování rovnoběžek a kolmic a po Velikonocích se vrhneme na převody jednotek a tělesa.

V anglickém jazyce i nadále budeme pracovat v lekci číslo 7, tedy hovořit budeme o povoláních. Používat budeme denní rutinu, tzn. čas, kdy něco opakovaně děláme s prostým časem, zároveň i pomocné sloveso want ve větách  např.I want to be a pilot. I don´t want to ..... He goes to school every day. She doesn ´t wakes up ....

Mimo opakování a procvičovaní učiva budeme také tvořit velikonoční výzdobu,  také např. ve středu vyrazíme na Dopravní výchovu, ve čtvrtek ,kromě písemného opakování z matematiky, proběhne recitační soutěž. V pátek se těšíme na aprílovou školu, kdy dorazíme do třídy v pyžamech a nočních košilích. Těsně před Velikonocemi chci stihnout napsat opakování lekce č. 7 a také testík z češtiny na stavbu věty.

Doufám, že letos se páni kluci společně dohodnou a vyrazí na pomlázku, aby dívky z naší třídy byly celý rok zdravé.


Pěkný jarní den Lenka 

Edit: Přírodověda 

Základní životní podmínky - světlo a teplo - střídání dne a noci a ročních období, rovnodennosti a slunovraty. 

Jaro - poznávačka jarní byliny
Test - voda

Vlastvěda:
Kraj Vysočina
- povrch České republiky (vrchoviny, pahorkatiny)
- půda a zemědělství
- památky UNESCO, tvorba reklamního prospektu
4
17.března 2023

Zelený patek

Lenka Maštalířová

V pátek 17. března jsme si dohodli v pořadí druhý barevný den. Vzhledem k tomu, že se v tento den v jiných zemích slaví den Sv. Patrika. Volba barvy byla jasná.

Ještě nás čekají  do konce jiné barevné dny. Už se těšíme.

4.A

Celkem článků: 114

Napište nám
Aktuality
Zveřejněno: 17.8.2020
Změna čísla účtu - jídelna

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že došlo ke změně čísla účtu k platbě stravného. Prosíme zrušení trvalých příkazů na původním účtu.

NOVÉ ČÍSLO ÚČTU pro platbu stravy: 203 168 0028 / 6000

Děkujeme.

Zveřejněno: 25.3.2020
Zrušení trvalých příkazů - jídelna
Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o zrušení Vašich trvalých příkazů na účet školní jídelny. Současně s tím prosíme o odhlášení obědů na měsíc duben.

Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme všem pevné zdraví. ZŠ Kutnohorská
Zveřejněno: 13.3.2020
Zrušení pronájmu sportovní haly

Vážení nájemníci,

vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu na území ČR jsme nuceni zrušit veškeré pronájmy sportovní haly, a to s účinností od pátku 13. 3. 2020 6:00 hodin do odvolání.

Děkujeme za pochopení.
ZŠ Kutnohorská

Zveřejněno: 25.9.2019
Změna dodavatele stravování
Vážení rodiče, od 30. 9. 2019 dochází ke změně dodavatele školního stravování. Novým dodavatelem bude SSPV Vinohrady s.r.o.

Zobrazit vše

Kalendář akcí

Dnes je 1. dubna 2023
a svátek má Hugo.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.